Σε α

Αναζήτηση

19:01:18
Δίψα για νίκη
Αν και την προηγούμενη αγωνιστική η ομάδα μας πέτυχε την πρώτη της νίκη (και μάλιστα εκτός έδρας ) για το φετινό πρωτάθλημα , τελικά φάνηκε ότι αυτή δεν ήταν αρκετή για να σβήσει τη δίψα της.
Έτσι σήμερα ο Τοξότης πέτυχε την δεύτερη του νίκη (πρώτη εντός έδρας), μια τεράστια νίκη επί της Δήμητρας Ευξεινούπολης , ενός εκ των φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου και της ανόδου στην Δ' Εθνική.
Στο 20' ο Γιώργος Σκλαπάνης εκτέλεσε φάουλ , η μπάλα άλλαξε πορεία βρίσκοντας στο τείχος και ο Ανδρέας Μάστορας με δυνατό σουτ έγραψε το 1-0 για την ομάδα μας.
Στο 28' ο Κλεάνθης Παπουτσής έπιασε ωραίο σουτ αλλά ο αντίπαλος τερματοφύλακας έδιωξε σε κόρνερ .
Στο 37' ο Ανδρέας Μάστορας είχε και αυτός σουτ στην εστία αλλά και πάλι ο αντίπαλος τεματοφύλακας έσωσε την ομάδα του.
Στο 40' έπειτα από οργανωμένη προσπάθεια που ξεκίνησε από την άμυνα , η μπάλα έφτασε στον Κλεάνθη Παπουτσή ο οποίος με διαγώνια πάσα βρήκε τον Λευτέρη Δενελάβα στην αντίπαλη περιοχή και αυτός έκανε το 2-0.
Στις καθυστερήσεις του πρωτου ημιχρόνου, ο Βούλγαρης έκανε το σουτ , η μπάλα κόντραρε σε σώματα αμυντικών και ξεγέλασε τον Νίκο Μπράνο . Έτσι το ημίχρονο έληξε με σκορ 2-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Δήμητρα άσκησε πίεση για την ισοφάριση αλλά δεν μπορούσε να διασπάσει την πολύ καλή αμυντική λειτουργία της ομάδας μας.
Στο 77' από κόρνερ ο παλιός παίκτης του Ολυμπαικού Βόλου, Σταμάτης Καρράς σε ένα συνοθύλευμα παικτών κατάφερε με κεφαλιά να γράψει το 2-2, ισοφαρίζοντας για την ομάδα του.
Η ομάδα μας  με τεράστια ψυχικά αποθέματα και δείχνοντας αποφασιστικότητα, μαχητικότητα και δίψα για την νίκη και αφού πρώτα έχασε ευκαιρίες με τον Αλέξανδρο Γώγο στο 80 ' και τον Τάσο Γερακίνη στο 87' , πήρε αυτό που της άξιζε στις καθυστερήσεις του αγώνα.
Σε μια από τις πολλές αντεπιθέσεις της ομάδας μας ο Τάσος Γερακίνης πήρε τη μπάλα και φεύγοντας σαν άλογο από τα πλάγια , έκανε την κάθετη πάσα στην αντίπαλη περιοχή και ο Λευτέρης Δενελάβας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και παράλληλα έστειλε όλη την ομάδα και όλη την κερκίδα μας στο σημαιάκι του κόρνερ για να πανηγυρίσουν σαν κουβάρι όλοι μαζί το τελικό 3-2.

Η σύνθεση της ομάδας μας:
Μπράνος, Κόκκαλης ( 79' Γωγος),  Πελεκούδας, Νταγκούλης, Δενελάβας Ν., Σκλαπάνης,
Μάστορας, Λέτσος (63' Δουλας), Δενελάβας Λ., Παπουτσής (77' Γερακινης),
Ντίτσιος (89' Παραδακης).
Στον πάγκο ήταν : Γκόριας, Πασπαλάρης .
Η Δήμητρα έπαιξε με:
Τσιλίγκος, Φαράντος (56’ Χονδρογιάννης), Στεργίου (89’ Νικηφοράκης), Τσιάτσιος, Στεφανής, Θωμαΐδης, Κρανάς, Καρράς, Αραπίτσας, Βούλγαρης (69’ λ.τρ. Μπιρμπίλης), Κλουκουτάρας.

Category: Τοξότης Βόλου | Views: 700 | Added by: pigasosapsadmin | Tags: περιγραφή αγώνα, Τοξότης Βόλου, Α' ΕΠΣΘ, 2019-20, Δήμητρα Ευξεινούπολης | Rating: 0.0/0