Παρασκευή, 29/03/2024, 17:00:34

ΤΟΞΟΤΗΣ

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΒΟΛΟΥ

Καλώς ήρθατε στον Ιστότοπο του Τοξότη Βόλου... 94 χρόνια ιστορίας στο Μαγνησιώτικο και Ελληνικό ποδόσφαιρο και συνεχίζουμε...Αποτελέσματα 23ης αγωνιστικής : Πανιώνιος Ν.Ι. - Τοξότης 1-1, Ολυμπιακός - Αγία Άννα 3-1, Φθιώτιδες Θήβες - Ακροπολη 1-1, Αίας - ΓΣ Αλμυρου 0-1, Ρήγας Φεραίος - Αστέρας 2-0, ΑΟ Σκιάθου - Σαρακηνός 1-0, Πύρασος - Θησέας 0-1

Ιστορία της Ε.Π.Σ.Θεσσαλίας και του Μαγνησιώτικου ποδοσφαίρου [50]
Εδώ μπορείτε να διαβάσετε άρθρα που αφορούν την ιστορία της Ε.Π.Σ. Θεσσαλίας και του Μαγνησιώτικου ποδοσφαίρου...

Εμφάνιση πρωταθλητή.....
Με εμφάνιση πρωταθλητή έγινε το 3 στα 3 και η απόσταση απο την πρώτη θέση μειώθηκε στον ένα βαθμό .
Το 4 στα 4 μπορεί να περιμένει 14 μέρες μιας και έχουμε το ρεπό της επόμενης αγωνιστικής.
Σε ένα παιχνίδι που ήταν ντέρπι με τα όλα του, ευκαιρίες εκατέρωθεν, δοκάρια, κόκκινη και φυσικά γκολ.
Ένα πρώτο ημίχρονο που η μπάλα παιζόταν πάνω κάτω, η κατάρα των χαμένων ευκαιριών μας χτύπησε και πάλι, χάνοντας αυτά που καμιά φορά δεν χ...άνονται.
Ο Απόλλων είχε και αυτός 2 καλές ευκαιρίες μία με τετ α τετ και ένα σουτ απο πλάγια που και στις 2 περιπτώσεις ο Βάιος Πασπαλάρης έδειξε γιατί είναι μεγάλος τερματοφύλακας!!
Όλα αυτά μέχρι να βρει η ομάδα το ρυθμό της και τα πατήματά της στο γήπεδο.
Μετά απλά ανέλαβε πρωτοβουλίες η ομάδα και δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης για το ποιος θα είναι ο νικητής.
Ένα δεύτερο ημίχρονο βρήκε τον Τοξότη να πιέζει και απο αυτή τη πίεση και την ατομική προσπάθεια του Μανώλη που πέρασε 3 παίχτες πασάροντας την κατάλληλη στιγμή στο Μπόζη, ο Τοξότης ανοίγει το σκορ. Δεχόμενη το γκολ η ομάδα του Απόλλωνα άρχισε να δείχνει σημάδια αποσύνθεσης και την ομάδα του Τοξότη να χάνει άλλες 3-4 ευκαιρίες με πιο σημαντική το δοκάρι του Μπόζη. Τα νεύρα άρχισαν να εμφανίζονται και στις καθυστερήσεις δέχτηκε την κόκκινη κάρτα παίκτης του Κροκίου για χτύπημα εκτός φάσης στον Μανώλη. ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

Η σύνθεση της ομάδας: Πασπαλάρης, Λένα, Ρηγίνος, Δεληβασίλης, Παπακυρίτσης(46' Χρονόπουλος), Κεχρής,
                                  Πελεκούδας,  Δεβριάδης, Μανώλης, Βαλτσιώτης(75' Κωνσταντίνου), Μπόζης .