Σε α

Αναζήτηση

12:45:55
...επιστρέψ-Α-με...
Η μοίρα είχε ορίσει στο γήπεδο των Μικροθηβών  να πανηγυρίσει σήμερα η ομαδάρα μας την μαθηματική κατάκτηση της ανόδου στην Α' κατηγορία της ΕΠΣ Θεσσαλίας (η 5η άνοδος στην Α' κατηγορία σε όλη την 90χρονη ιστορία του Τοξότη μας).
Στο 22΄ ο Γιώργος Σκλαπάνης βρήκε με μεγάλη μπαλιά τον Ανδρέα  Μάστορα και αυτός από το ύψος της μεγάλης περιοχής έγραψε το 0-1.
Στο 31΄ ο Αντώνης Σαρρής έπαιξε το 1-2 με τον Ανδρέα Μάστορα, ξαναδέχτηκε την μπάλα στο ύψος του πέναλτι, και πλάσαρε τον αντίπαλο τερματοφύλακα για να διπλασιάσει τα γκολ της ομάδας μας.
Εννιά λεπτά αργότερα, ο Γιώργος Σκλαπάνης έβγαλε δεξιά στον Φίλιππο  Ρουκά ο οποίος και σούταρε για να γράψει το 0-3.
Στο 44' ο Φίλιππος Ρουκάς έβγαλε παράλληλη μπαλιά από τα δεξιά, για τον Ανδρέα  Μάστορα, ο οποίος σε κενή εστία έγραψε το 0-4 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, αν και κύλισε με αρκετές φάσεις μπροστά στα καρέ των Μικροθηβών.
Η ομάδα μας σημείωσε ένα πέμπτο γκολ με τον Λευτέρη Δενελάβα, με κεφαλιά, μετά από σέντρα από τα δεξιά του Κώστα Δεμίρη, στο 70ο λεπτό.

Με το σφύριγμα της λήξης ξεκίνησαν οι πανηγυρισμοί των ποδοσφαιριστών της ομάδας μας για την επίτευξη της ανόδου στην Α' κατηγορία .

Όλοι μας, ποδοσφαιριστές , τεχνικό επιτελείο αλλά και οι φίλοι της ομάδας μας έχουμε ακόμα μια δουλειά στο βοηθητικό του ΕΑΚ , την επόμενη αγωνιστική .
Τι δουλειά ???
Την κατάκτηση ενός ακόμη βαθμού στο ματς κόντρα στον Άνθιμο Γαζή και την κατάκτηση του τίτλου του  φετινού πρωταθλήματος , που αν έρθει θα είναι ο 7ος στην ιστορία της ομαδάρας μας .
Ένα πρωτάθλημα που το δικαιούμαστε ....

Η σύνθεση της ομάδας μας:
Πασπαλάρης, Ρουκάς (55΄ Παρασχούδης), Κυλαδίτης, Νταγκούλης (46΄ Πελεκούδας), Δενελάβας Ν., Σκλαπάνης, Μάστορας (46΄Δεμίρης), Κόρμπας, Δενελάβας Λ., Σαρρής, Ισά.
Στον πάγκο ήταν : Λέτσος, Παπαπέτρος.
Ο Α.Σ.Μικροθηβών έπαιξε με:
Λαναι X., Νιφορος, Νιακας, Παπανικος, Γκολιας, Παπαχρηστος,  Ρομάριο, Βετσικας Α.,
Καλεμι (70' Σκαρλατος), Λαναι A.,  Γκαμάλιας(15' Tσαμασιωτης).

Category: Τοξότης Βόλου | Views: 756 | Added by: pigasosapsadmin | Tags: Β' ΕΠΣΘ, Τοξότης Βόλου, Α.Σ.Μικροθηβών, 2018-19, περιγραφή αγώνα | Rating: 0.0/0