Σε α

Αναζήτηση

23:00:37
Στα ίσια
Με μια εξαιρετική εμφάνιση ξεκίνησε σήμερα η ομάδα μας τις αγωνιστικές υποχρεώσεις για την τρέχουσα περίοδο 2018-19 αντιμετωπίζοντας τον Γ.Σ.Αλμυρού , ομάδα Γ' Εθνικής που πέρσι τερμάτισε στην 3η θέση .
Οι ποδοσφαιριστές μας κόντραραν στα ίσια τους αντίπαλους παίκτες (που κάποιοι εξ αυτων έχουν αγωνιστεί στην Football League) προηγήθηκαν στο σκορ και εξαιτίας μιας αμφισβητούμενης φάσης  έχασαν την ευκαιρία να κερδίσουν μια ιστορική πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΘ.
Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ στο 22' μετά από πανέμορφη σέντρα σουτ του Ilias Isa.
Στο 31' o Γ.Σ. Αλμυρού ισοφάρισε σε 1-1  με κεφαλιά του Κρανά , σκορ με το οποίο έληξε το ημίχρονο.
Στο 57' ο διαιτητής Καλατζής έδωσε πέναλντι σε μαρκάρισμα του Νίκου Δενελάβα επί του Κοντοβά.

Ο Στουρνάρας εκτέλεσε το πέναλντυ αλλά ο Αλέξανδρος Παπαπέτρος απέκρουσε .
Ο διαιτητής Καλατζής όμως έδωσε επανάληψη ισχυριζόμενος ότι παίκτες του Τοξότη εισήλθαν στην περιοχή και ο Στουρνάρας με νέο κτύπημα έκανε το 1-2 , σκορ που δεν άλλαξε παρά τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών μας.

Η σύνθεση της ομάδας μας:
Παπαπέτρος, Τσαντόπουλος, Σπαθαριώτης, Κυλαδίτης, Ν. Δενελάβας (80’ Σιόβας), Σκλαπάνης, Λέτσος, Παραδάκης (65’ Πότσκα), Λ. Δενελάβας, Κόρμπας, Ισά (64’ Παρασχούδης).
στον πάγκο ήταν : Γώγος, Βέτσικας Γ. , Ευθυμίου, Νικλητσιώτης.

O Γ.Σ.Αλμυρού έπαιξε με:
Βίτσος, Καρράς, Καλαμίδας (52’ Μπαρούτας), Κόκκας (46’ Τσιώλης), Βανγκέλι, Παπακώστας, Κρανάς (67’ Τσιουρής), Στουρνάρας, Τζοβάρας, Κοντοβάς,
Τιμπλαλέξης (46’ Τσελεπής)

Category: Τοξότης Βόλου | Views: 866 | Added by: pigasosapsadmin | Tags: Γ.Σ. Αλμυρού, περιγραφή αγώνα, Κύπελλο, Τοξότης Βόλου, 2018-19, ΕΠΣΘ | Rating: 0.0/0