Σάββατο, 25/11/2017, 00:04:01

Καλώς ήρθατε στον Ιστότοπο του Τοξότη Βόλου...Αποτελέσματα 6ης αγωνιστικής...Α' όμιλος: Ε.Λ.Νηλέας-Τοξότης 0-2, Ιάσων-Ιωλκός 3-1, Α.Ε.Μακρινίτσας-Α.Ε.2002 αναβ., Ν.Α.Νίκης-Εθνικός 2-1, Ελευθεριακός-Κένταυρος Ν.Π. 1-0, Δύναμις-Ν.Μαγνησιακός 4-0...Β' όμιλος: Μυρμιδόνες-Άθλος 2-0, Μικροθήβες-Αγροτικός 1-2, Πανιώνιος Ν.Ι.-Αχιλλέας 2-0, Ηρακλής Α.Θ.-Απόλλων Καν. αναβ., Δάφνη-Ερμής 4-0, Δήμητρα-Αστέρας 5-1

Ιστορία της Ε.Π.Σ.Θεσσαλίας και του Μαγνησιώτικου ποδοσφαίρου [48]
Εδώ μπορείτε να διαβάσετε άρθρα που αφορούν την ιστορία της Ε.Π.Σ. Θεσσαλίας και του Μαγνησιώτικου ποδοσφαίρου...

Άμεση επικοινωνία
500

Ψηφοφορίες
Ποια ομάδα του 2ου ομίλου της Β' ΕΠΣΘ θα τερματίσει στην 1η θέση (απευθείας άνοδο);

Στηρίζουμε...

Κεντρική σελίδα του blog » 2015 » Ιανουάριος » 3 » Τα στατιστικά του Τοξότη για τον 1ο γύρο
17:26:13
Τα στατιστικά του Τοξότη για τον 1ο γύρο
Με το τέλος του 1ου γύρου του φετινού πρωταθλήματος της Β' κατηγορίας ΕΠΣΘ  ο  Τοξότης  βρίσκεται στην 7η θέση ένα μόλις βαθμό πίσω από την προνομιούχο τετράδα που οδηγεί σε άνοδο .
Η ομάδα μας στα 10 ματς του 1ου γύρου κατέκτησε 15 βαθμούς έχοντας 5 νίκες και 5 ήττες με την επίθεση  να σημειώνει 15 γκολ  και την άμυνα να δέχεται 20 γκολ .

Στην έδρα της (βοηθητικό ΕΑΚ) έδωσε μόλις 4 ματς κατακτώντας 9 βαθμούς και έχοντας 3 νίκες και 1 ήττα με την επίθεση να σημειώνει 8 γκολ  και την άμυνα να δέχεται 6 γκολ .
Εκτός έδρας έδωσε  6 ματς κατακτώντας 6 βαθμούς και έχοντας 2 νίκες και 4 ήττες με την επίθεση να σημειώνει 7 γκολ  και την άμυνα να δέχεται 14 γκολ .

Ο κύριος Χρυσοχού χρησιμοποίησε συνολικά 23 ποδοσφαιριστές στα 10 ματς δίνοντας τη φανέλα του βασικού σε 20 ποδοσφαιριστές ενώ πραγματοποίησε 28 αλλαγές ( 11 αλλαγές στο διάστημα 76'-90', 9 αλλαγές στο διάστημα 61'-75', 6 αλλαγές στο διάστημα 46'-60', 1 αλλαγή στο διάστημα 16'-30', 1 αλλαγή στο διάστημα 31'-45' ).

Η ομάδα μας στάθηκε άτυχη καθώς είχε 5 δοκάρια σε επιθετικές της ενέργειες ενώ παράλληλα στάθηκε τυχερή αφού οι αντίπαλοι της είχαν 3 δοκάρια σε δικές τους επιθετικές ενέργειες.
Με κόκκινη κάρτα τιμωρήθηκαν 2 ποδοσφαιριστές της ομάδας μας .
Με κόκκινη κάρτα τιμωρήθηκαν 3 αντίπαλοι ποδοσφαιριστές .
Υπέρ της ομάδας μας δεν δόθηκε κανένα πέναλντι.
Κατά της ομάδας μας δόθηκαν 2 πέναλντι τα οποία ήταν και εύστοχα .
Αυτογκόλ σημείωσε 1 ποδοσφαιριστής της ομάδας μας .

Καλύτερο επιθετικά χρονικό διάστημα ήταν το δεκαπεντάλεπτο 76'-90' με 4 γκολ ( 2 εντός-2εκτός).
Χειρότερα επιθετικά χρονικό διάστημα ήταν το δεκαπεντάλεπτο 46'-60' με 1 γκολ ( 1 εντός-0 εκτός).
Καλύτερο αμυντικά χρονικό διάστημα ήταν το δεκαπεντάλεπτο 31'-45' με 1 γκολ ( 0 εντός-1 εκτός).
Χειρότερο αμυντικά χρονικό διάστημα ήταν το δεκαπεντάλεπτο 46'-60' με 5 γκολ ( 0 εντός-5 εκτός) και 61'-75' με 5 γκολ (3 εντός-2 εκτός) .

Τα 15 γκολ της ομάδας μας σημειώθηκαν από 7 ποδοσφαιριστές.
Από αυτά , τα 13 σημειώθηκαν με σουτ και 2 σημειώθηκαν με κεφαλιά.
Οι 7 σκόρερ της ομάδας είναι:
Μάρκο, Χρονόπουλος ...............4 γκολ
Βέτσικας Γ., Τσιατσιάνης ....2 γκολ
Ζαχαριάς, Λένα, Τσένα ........1 γκολ

Δεν έλειψαν από τα 10 ματς του 1ου γύρου οι:  Χρονόπουλος, Μάρκο , Ζαχαριάς  .
Τον μεγαλύτερο χρόνο συμμετοχής είχε ο Χρονόπουλος με 850 λεπτά.
Τις περισσότερες συμμετοχές ως βασικός (9)  είχαν οι: Χρονόπουλος , Λένα , Τσιατσιάνης.
Τις περισσότερες συμμετοχές ως αλλαγή (4)  είχε ο Σιδηρόπουλος.
Στη θέση του τερματοφύλακα χρησιμοποιήθηκαν οι:
Πασπαλάρης Βάϊος(7 συμμετοχές),Αϊδινής(2 συμμετοχές) και Φώτου (1 συμμετοχή αν και δεν είναι η θέση του) .

Αναλυτικά τα στατιστικά των 23 ποδοσφαιριστών που χρησιμοποιήθηκαν στον 1ο γύρο:

Χρονόπουλος   : 850 λεπτά - 10 συμμετοχές (9 ως βασικός)- 4 γκολ (3 Σ-1 Κ)
Μάρκο          : 796 λεπτά - 10 συμμετοχές (8 ως βασικός)- 4 γκολ (4 Σ)
Τσιατσιάνης    : 795 λεπτά -  9 συμμετοχές (9 ως βασικός)- 2 γκολ (2 Σ)....... -2 δοκάρια
Λένα            : 784 λεπτά -  9 συμμετοχές (9 ως βασικός)- 1 γκολ (1 Σ)
Ζαχαριάς       : 734 λεπτά - 10 συμμετοχές (7 ως βασικός)- 1 γκολ (1 Κ)
Βέτσικας Γ.    : 654 λεπτά -  9 συμμετοχές (7 ως βασικός)- 2 γκολ (2 Σ)....... -1 δοκάρι
Πελεκούδας    : 642 λεπτά -  8 συμμετοχές (7 ως βασικός)- .................................- 1 δοκάρι-1 κόκκινη
Πασπαλάρης Β.: 630 λεπτά -  7 συμμετοχές (7 ως βασικός)
Βέτσικας Α.    : 541 λεπτά -  7 συμμετοχές (6 ως βασικός)- .....................................................-1 κόκκινη
Μαρέδης        : 526 λεπτά -  9 συμμετοχές (8 ως βασικός)
ΝτεΛαΚρουζ    : 490 λεπτά -  6 συμμετοχές (5 ως βασικός)
Τσιβγιούρας    : 486 λεπτά -  8 συμμετοχές (5 ως βασικός)
Τσένα          : 475 λεπτά -  8 συμμετοχές (6 ως βασικός)- 1 γκολ (1 Σ)
Παπακυρίτσης : 450 λεπτά -  5 συμμετοχές (5  ως βασικός)
Παπούλιας     : 365 λεπτά -  5 συμμετοχές (4 ως βασικός)
Στύλλας        : 203 λεπτά -  4 συμμετοχές (3 ως βασικός)
Αϊδινής         : 180 λεπτά -  2 συμμετοχές (2  ως βασικός)
Φώτου          :  90 λεπτά -  1 συμμετοχή    (1 ως βασικός)
Πασπαλάρης Χ.: 74 λεπτά -  4 συμμετοχές (1 ως βασικός)- .................................- 1 δοκάρι
Τάμπας         : 62 λεπτά -  1 συμμετοχή    (1 ως βασικός)
Σιδηρόπουλος   : 53 λεπτά -  4 συμμετοχές (0 ως βασικός)
Σκεντέρης      : 15 λεπτά -   1 συμμετοχή   (0 ως βασικός)
Τριχιάς         :   5 λεπτά -  1 συμμετοχή (0 ως βασικός)

διαβάστε τα συγκεντρωτικά στατιστικά

Κατηγορία: Τοξότης Βόλου | Αναγνώσεις: 150 | Δημοσιεύθηκε από: pigasosapsadmin | Ετικέτες: 2014-15, Στατιστικά, Τοξότης Βόλου | Αξιολόγηση: 0.0/0