Πέμπτη, 22/02/2018, 08:22:41

Καλώς ήρθατε στον Ιστότοπο του Τοξότη Βόλου...Αποτελέσματα 14ης αγωνιστικής...Α' όμιλος: Τοξότης-Ελευθεριακός 3-0, Αγία Άννα-Ιάσων 1-0, Ιωλκός-Α.Ε.Μακρινίτσας 1-3, Δύναμις-Α.Ε.2002 3-4, Εθνικός-Κένταυρος Ν.Π. 2-1, Ν.Μαγνησιακός-Ν.Α.Νίκης αναβ., ρεπό:Ε.Λ.Νηλέας ...Β' όμιλος: Φ.Θ.Αγχιάλου-Δάφνη 2-2, Μυρμιδόνες-Απόλλων Καν. 3-0, Αχιλλέας-Δήμητρα 0-4, Αγροτικός-Αστέρας 2-4, Ερμής-Ηρακλής Α.Θ. 2-2, Άθλος-Μικροθήβες 2-0, ρεπό:Πανιώνιος Ν.Ι.

Ιστορία της Ε.Π.Σ.Θεσσαλίας και του Μαγνησιώτικου ποδοσφαίρου [49]
Εδώ μπορείτε να διαβάσετε άρθρα που αφορούν την ιστορία της Ε.Π.Σ. Θεσσαλίας και του Μαγνησιώτικου ποδοσφαίρου...

Χορηγοί

Άμεση επικοινωνία
500

Ψηφοφορίες
Ποια ομάδα του 1ου ομίλου της Β' ΕΠΣΘ θα τερματίσει στην 1η θέση (απευθείας άνοδο);

Αναζήτηση

Κεντρική σελίδα του blog » 2016 » Φεβρουάριος » 14 » Τα στατιστικά του Τοξότη για τον πρώτο γύρο
22:00:46
Τα στατιστικά του Τοξότη για τον πρώτο γύρο
Με το τέλος του 1ου γύρου του φετινού πρωταθλήματος της Β' κατηγορίας ΕΠΣΘ  ο  Τοξότης  βρίσκεται στην 4η θέση και είναι 8 βαθμούς πίσω από την προνομιούχο δυάδα που οδηγεί σε απευθείας άνοδο και 2 βαθμούς πίσω από την τρίτη θέση που οδηγεί σε άνοδο υπό προϋποθέσεις.

Η ομάδα μας στα 12 ματς του 1ου γύρου κατέκτησε 20 βαθμούς έχοντας 5 νίκες5 ισοπαλίες και 2 ήττες με την επίθεση  να σημειώνει 22 γκολ  και την άμυνα να δέχεται 14 γκολ . Η ομάδα μας είχε :
  • την 4η καλύτερη επίθεση
  • την 5η καλύτερη άμυνα
Η ομάδα μας στην έδρα της (βοηθητικό ΕΑΚ) έδωσε  6 ματς και στάθηκε αήττητη κατακτώντας 12 βαθμούς  έχοντας 3 νίκες και 3 ισοπαλίες με την επίθεση να σημειώνει 11 γκολ  και την άμυνα να δέχεται 5 γκολ . Η ομάδα μας είχε :
  • την 5η καλύτερη εντός έδρας συγκομιδή βαθμών
  • την 6η καλύτερη εντός έδρας επίθεση
  • την 3η καλύτερη εντός έδρας άμυνα
Η ομάδα μας εκτός έδρας έδωσε  6 ματς κατακτώντας 8 βαθμούς  έχοντας 2 νίκες, 2 ισοπαλίες και 2 ήττες με την επίθεση να σημειώνει 11 γκολ  και την άμυνα να δέχεται 9 γκολ . Η ομάδα μας είχε :
  • την 5η καλύτερη εκτός έδρας συγκομιδή βαθμών
  • την 3η καλύτερη εκτός έδρας επίθεση
  • την 5η καλύτερη εκτός έδρας άμυνα
Καλύτερο επιθετικά χρονικό διάστημα ήταν το δεκαπεντάλεπτο 46'-60' με 5 γκολ .
Χειρότερο επιθετικά χρονικό διάστημα ήταν το δεκαπεντάλεπτο 16'-30' με 2 γκολ.
Πιο συγκεκριμένα:
  •    1'-15' ... 4 γκολ (0 εντός-4 εκτός)
  • 16'-30' ... 2 γκολ (0 εντός-2 εκτός)
  • 31'-45' ... 3 γκολ (2 εντός-1 εκτός)
  • 46'-60' ... 5 γκολ (2 εντός-3 εκτός)
  • 61'-75' ... 4 γκολ (4 εντός-0 εκτός)
  • 76'-90' ... 4 γκολ (3 εντός-1 εκτός)
Καλύτερα αμυντικά χρονικά διαστήματα ήταν τα δεκαπεντάλεπτα 1'-15' και 76'-90' με 1 γκολ.
Χειρότερο αμυντικά χρονικό διάστημα ήταν το δεκαπεντάλεπτο 46'-60' με 4 γκολ .
  •    1'-15' ... 1 γκολ (0 εντός-1 εκτός)
  • 16'-30' ... 3 γκολ (1 εντός-2 εκτός)
  • 31'-45' ... 2 γκολ (1 εντός-1 εκτός)
  • 46'-60' ... 4 γκολ (2 εντός-2 εκτός)
  • 61'-75' ... 3 γκολ (1 εντός-2 εκτός)
  • 76'-90' ... 1 γκολ (0 εντός-1 εκτός)
Η άμυνα της ομάδας μας "έμεινε ανέπαφη" σε δυο ματς :
  • με Άνθιμο Γαζή 1-0 εντός
  • με Ένωση Λεχωνίων Νηλέα 3-0 εντός

Η επίθεση της ομάδας μας "σίγησε" σε δυο ματς στα οποία η ομάδα μας είχε τις δυο της ήττες  :

• Τσιατσιάνης Νίκος ....1 δοκάρι
ενώ παράλληλα στάθηκε τυχερή αφού οι αντίπαλοι της είχαν 4 δοκάρια σε δικές τους επιθετικές ενέργειες.
Με κόκκινη κάρτα τιμωρήθηκε 1 ποδοσφαιριστής της ομάδας μας (Παραδάκης Μιχάλης) .
Με κόκκινη κάρτα τιμωρήθηκε 1 αντίπαλος ποδοσφαιριστής .
Υπέρ της ομάδας μας δόθηκαν 2 πέναλντι τα οποία εκτελέστηκαν εύστοχα (Τσένα Γκέντιαν, Τσιατσιάνης Νίκος) .
Κατά της ομάδας μας δόθηκαν 2 πέναλντι εκ των οποίων το ένα ήταν εύστοχο .

Τα 22 γκολ της ομάδας μας σημειώθηκαν από 10 ποδοσφαιριστές.
Από αυτά , τα 17 σημειώθηκαν με σουτ , 3 με κεφαλιά και 2 με εκτέλεση πέναλντι.
Πρώτος σκόρερ της ομάδας μας είναι ο Τσιατσιάνης Νίκος.
Τα περισσότερα γκολ ανά 90' λεπτά συμμετοχής έχει ο Δημήτρης Τριχιάς.
Αναλυτικά ο πίνακας των σκόρερ:

Ο κύριος Χρυσοχού χρησιμοποίησε συνολικά 26 ποδοσφαιριστές στα 12 ματς δίνοντας τη φανέλα του βασικού σε 22 ποδοσφαιριστές ενώ πραγματοποίησε 36 αλλαγές :