Πέμπτη, 18/01/2018, 03:50:23

Καλώς ήρθατε στον Ιστότοπο του Τοξότη Βόλου...Αποτελέσματα 10ης αγωνιστικής...Α' όμιλος: Τοξότης-Α.Ε.2002 2-0, Ιωλκός-Ν.Μαγνησιακός 3-0, Α.Ε.Μακρινίτσας-Δύναμις 0-2, Ελευθεριακός-Ε.Λ.Νηλέας 3-1, Εθνικός-Αγία Άννα 2-2, Ν.Α.Νίκης-Ιάσων αναβ. ...Β' όμιλος: Αγροτικός-Φ.Θ.Αγχιάλου 0-4, Δήμητρα-Πανιώνιος 6-2, Ερμής-Άθλος 3-2, Αχιλλέας-Απόλλων Καν. 4-1, Ηρακλής Α.Θ.-Μυρμιδόνες 0-2, Μικροθήβες-Δάφνη 1-1

Ιστορία της Ε.Π.Σ.Θεσσαλίας και του Μαγνησιώτικου ποδοσφαίρου [49]
Εδώ μπορείτε να διαβάσετε άρθρα που αφορούν την ιστορία της Ε.Π.Σ. Θεσσαλίας και του Μαγνησιώτικου ποδοσφαίρου...

Χορηγοί

Άμεση επικοινωνία
500

Ψηφοφορίες
Ποια ομάδα του 2ου ομίλου της Β' ΕΠΣΘ θα τερματίσει στην 1η θέση (απευθείας άνοδο);

Αναζήτηση

Κεντρική σελίδα του blog » 2017 » Φεβρουάριος » 12 » Ήττα στην Γατζέα από Άνθιμο
18:14:34
Ήττα στην Γατζέα από Άνθιμο
Την ήττα με σκορ 4-1 γνώρισε σήμερα η ομάδα μας αγωνιζόμενη εκτός έδρας στο γήπεδο της Γατζέας. Η ομάδα μας έχει παράπονα από το διαιτητικό τρίο καθώς δυο από τα γκολ του Άνθ.Γαζή προήλθαν από εμφανή θέση οφσάιντ , ενώ στο ξεκίνημα της προσπάθειας για το τέταρτο γκολ έγινε χέρι από τον σκόρερ, ο οποίος θα έπρεπε να είχε ήδη αποβληθεί αφού σε προηγούμενη φάση είχε αντικανονικό χτύπημα στον Α.Βέτσικα. Παράλληλα ο διαιτητής αρνήθηκε πέναλντι υπέρ της ομάδας μας στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και ενώ το σκορ ήταν 2-0.
Το σκορ άνοιξε ο Δανιλόπουλος με σουτ στο 7' με την φάση να ξεκινά από θέση οφσάιντ.
Στο 12' ο Τζίμας με σουτ έκανε το 2-0.
Στο 38' ο Θεοδώρου σε προσπάθεια του είχε δοκάρι.
Η ομάδα μας παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ , πάλεψε για να ανατρέψει το σκορ αλλά ο διαιτητής αρνήθηκε να σφυρίξει το πέναλντι υπέρ της ομάδας μας σε καθαρή ανατροπή του Παραδάκη στο 44'  .

Η προσπάθεια της ομάδας μας συνεχίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο και στο 75' ο Κανδήλας με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Βέτσικα Γ. μείωσε σε 2-1 .
Στο 79' και σε μια φάση που ξεκίνησε απο θέση οφσάιντ ο Παπαδόπουλος έκανε το 3-1.
Στο 87' ο Δανιλόπουλος έκανε κοντρόλ με το χέρι και στην εξέλιξη της φάσης πέτυχε το τελικό 4-1.

Η σύνθεση της ομάδας μας:
Β.Πασπαλάρης,Σιαμουρδάνης,Παρασχούδης,Α.Βέτσικας,Στρούγγης,Τσιατσιάνης,Τριχιάς,
Παραδάκης(82'Κυριαζής),Κανδήλας(79'Χ.Πασπαλάρης),Τασούδης(82' Παπαθεοδώρου),
Γ.Βέτσικας
Ο Άνθιμος Γαζής έπαιξε με:
Γκούρης,Κωστάκης,Κατσαρός,Αλεξίου,Κουτσουνίδης,Παπαδόπουλος,Τζίμας(82' Βαλέρα),
Τσατσαρώνης(61' Μπακογιάννης),Δανιλόπουλος,Γεωργούδης,Θεοδώρου (60' Λάσκος)
Χορηγοί

Στηρίζουμε

Κατηγορία: Τοξότης Βόλου | Αναγνώσεις: 316 | Δημοσιεύθηκε από: pigasosapsadmin | Αξιολόγηση: 0.0/0