Αναζήτηση

19:56:21
Ήττα του Τοξότη
Για μια ακόμη φορά αποδείχτηκε ότι στο ποδόσφαιρο δεν κερδίζει πάντα ο καλύτερος. Όπως επίσης και ότι το παιχνίδι λήγει μόνο
όταν σφυρίζει ο άρχοντας του αγώνα 3 φορές. Ούτε δευτερόλεπτο νωρίτερα. Επίσης αποδείχτηκε ότι σε αυτήν την ομάδα δεν
χαρίστηκε, ούτε πρόκειται να χαριστεί ποτέ τίποτα. Ούτε καν από την τύχη.
Οι ποδοσφαιριστές του Τοξότη μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι
και κατάφεραν να δείξουν από το πρώτο λεπτό ποια είναι η
καλύτερη ομάδα στον αγωνιστικό χώρο.

Κατάφεραν να προηγηθούν στο 2’ με τον Γιούργα, όταν μετά
από όμορφη ενέργεια από τα πλάγια του Μανώλη, αυτός έσπασε τη μπάλα στο σημείο του πέναλτι και ο Γιούργας
με όμορφο πλασέ έγραψε το 1-0.
Στο 8’ ήταν η σειρά του Μανώλη να σκοράρει με πολύ
όμορφο σουτ έξω από την περιοχή, που άφησε άγαλμα
τον τερματοφύλακα του Κροκίου, γράφοντας έτσι το 2-0.
Τα υπόλοιπα λεπτά κύλισαν με τους γηπεδούχους να βάζουν
την μπάλα στο χορτάρι, να συνδυάζονται όμορφα, να ανοίγουν τους αντιπάλους και να προσπαθούν να δημιουργήσουν.

Όλα αυτά απέναντι σε έναν αντίπαλο που δεν άλλαξε
δεύτερη πάσα σε όλο το παιχνίδι. Οι παίκτες του Κροκίου
προσπαθούσε με κάθε τρόπο να κερδίσει φάουλ έξω από
την περιοχή, ή να πάει την μπάλα στην γραμμή του κόρνερ
και να κερδίσει έστω ένα στημένο.
 Σε ένα από αυτά τα στημένα, στο 35΄, με γέμισμα μέσα
στην περιοχή του Τοξότη, επικράτησε αναστάτωση και γκολ. 2-1.
Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στο δεύτερο οι ομάδες μπήκαν στο γήπεδο με το ίδιο σκεπτικό του πρώτου ημιχρόνου.
Ο Τοξότης, με την μπάλα κάτω, με αλλαγές παιχνιδιού, με όμορφους συνδυασμούς κατά διαστήματα, και το Κρόκιο με γιόμες από
την άμυνα, προσπαθούσαν να παίζουν ποδόσφαιρο. Στο 65’ στημένη φάση για το Κρόκιο, γέμισμα στην περιοχή του Τοξότη,
αναμπουμπούλα και γκολ, 2-2. Δέκα λεπτά αργότερα, με τον Γιούργα να πιέζει ψηλά τον αντίπαλο, κατάφεραν οι γηπεδούχοι να
ξαναπροηγηθούν, όταν ο τελευταίος έκλεψε τη μπάλα σε προσπάθεια των αμυντικών να διώξουν, βγήκε μόνος του με την αντίπαλη
εστία, και έγραψε το 3-2.
Και ενώ χάθηκαν 2-3 ευκαιρίες για τον Τοξότη στη συνέχεια, με τον Μπόζη Α. από τα αριστερά, και με τον Λένα από τα δεξιά,
καθώς και με τον Γιούργα και τον Μπόζη Κ. από το κέντρο, ήρθαν 2 φάσεις από τους φιλοξενούμενους για να βάλουν φωτιά στη
βαθμολογία και να παρατείνουν την αγωνία στην υπόθεση άνοδος.
85ό λεπτό, στημένο για το Κρόκιο, αναμπουμπούλα, και 3-3. 90ό λεπτό στημένο για το Κρόκιο, αναμπουμπούλα και 3-4.
Η ομάδα για ένα ακόμη ματς έδειξε ότι έχει δουλέψει πάρα πολύ και αυτό που βγάζει στο γήπεδο δεν το βγάζει καμμία άλλη ομάδα
στην κατηγορία. Δυστυχώς, όλος αυτός ο κόσμος που ήρθε στο γήπεδο έφυγε στενοχωρημένος, γιατί το αποτέλεσμα δεν ήταν αυτό
που έπρεπε. Δεν μπορεί να πει όμως κανένας ότι τα παιδιά δεν προσπάθησαν και δεν ήταν καλύτερα μέσα στον αγωνιστικό χώρο.
Δυστυχώς όμως δεν κερδίζει πάντα ο καλύτερος.
Η σύνθεση της ομάδας: Πασπαλάρης, Ρηγίνος, Πουρνάρας(55’ Μπόζης Α.), Δεληβασίλης, Παπακυρίτσης, Μπουραζάς,
                                   Ντε Λα Κρουζ(65’ Λένα), Μανώλης, Μπόζης Κ. (88’ Χρονόπουλος), Γιούργας, Τσιατσιάνης